שמים את הספר במרכז בית הספר

שמים את הספר במרכז בית הספר..

חגיגה של ספרים וקריאה משמעותית מתקיימת בבית הספר "דרכי נעם". בית הספר משיק מיזם שנתי פרי יוזמתה של המורה איריס בר-דרור שהינה גם רכזת שפה בביה"ס ובעידוד ומימון הקרן ליזמות חינוכית.

מיזם זה מכריז : שמים את הספר במרכז בית הספר.

מטרת העל של המיזם היא להפוך את הספר לחברו הטוב של כל תלמיד באשר הוא, להאהיב את קריאת הספרים עליהם. מחנכי כתות ג'-ו' בחרו שני ספרים שבמהלך שנת הלימודים יילמדו באופן כוללני המקיף – הסטוריה, שפה, כישורי חיים, אומנות, כתיבה יוצרת וכו'. פעילות שהיא חוויה. בהמשך השנה, הילדים יכירו לעומק את הספרים, הסופרים והמאיירים של הספרים. ביום ראשון בשבוע שעבר התאספנו כולם הורים מורים וילדים בבית הספר ל"ערב חשיפה" להכרת המיזם ולפעילות בכיתות יחד עם ההורים. מחנכי הכיתות עמלו בצורה מגוונת, חוויתית ומשמעותית בכיתות. מחנכי הכיתות התחברו מידית לפרוייקט ויישמו זאת בצורה מדהימה בכיתות, בעידודו של מנהל ביה"ס גיל קליינשפיז ובליווי צמוד של היוזמת איריס בר דרור, תמי דה-לנגה ספרנית בספריה הציבורית ודורון דוד ספרן בית הספר. הכניסה לבית הספר הציגה בפני האורחים את המיזם ואת הפעילויות שנעשו בכיתה בנושא על ידי התוצרים שיצרו הילדים. לאחר ברכות והצגת המיזם באולם מול הקהל שהגיע, התפזרו הילדים והוריהם לכתות והכירו לעומק את הספר שבו יעסקו ילדי הכיתה.

הפעילות סביב המיזם החלה כבר חודשיים קודם לערב ההשקה בבחירת ספרים לכל כיתה בשיתוף עם איריס, מחנך הכיתה וצוות הספרייה הציבורית הקו המוביל היה התאמת הספר לילדים. המחנכים חשפו את הספר בפני התלמידים בפעילות טרום קריאה - סביב הסופר(הכרת ספריו), שם הספר, כריכה ומשמעות האיורים המלווים ועוד.. פעילויות נוספות נערכו בספריית קצרין על ידי תמי ספרנית הילדים והמחנכים. הספרייה הבית ספרית בהובלתו של דורון דוד התגייסה וליוותה את התהליך כולו.

הספרים שנבחרו מספרים את סיפורם של דמויות מההיסטוריה הציונית (שרה אהרונסון, פנחס רוטנברג ועוד), אירועים בתולדות עמינו (דגל הדיו – כיבוש אילת, העלייה הגדולה מארצות ערב ועוד), סוגיות בחברה (צדק חברתי, קבלת השונה, "מסע בעקבות שמי"-סביב תוכנית בת מצוה ועוד נושאים רבים וחשובים). דרך מיזם זה, הורחב עידוד הקריאה בביה"ס לאפיקים נוספים, בשיתופו של ספרן ביה"ס דורון דוד, לדוגמא: כיתות ו' מקריאים בהפסקות לילדי כיתה א' ועוד. פעילות שנתית שהשתלבה במיזם והעשירה אותו.

המיזם שואף להפוך את הקריאה לשפה אחידה לכל הילדים ונבנה ספיראלית בהתאמה לרמת הקריאות בכיתות ומלווה בלימוד משמעותי.

המיזם מלווה משלב הרעיון ועד הפעילות בכיתות על ידי צוות הספרייה הציבורית נטלי מנהלת הספריה, תמי דה-לנגה ספרנית הילדים ודורון דוד ספרן בביה"ס, בעידוד מנהל מחלקת חינוך צבי בודנהיימר וכמובן בעבודתם היומיומית של מחנכי הכיתות.

שנזכה להמשיך לשים את הספר במקום הראוי לו במרכז.


 

  להגדלה לחץ על לוח מודעות אינטרנטי


טופס כניסה


פרטי ספריה

ספריה ציבורית קצרין
ת.ד.7 קצרין 12900 רמת הגולן
טלפון: 04-6969668
כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
http://kazrin.library.org.il
מנהלת הספריה: נטלי קובל

שעות פעילות

א,ג9.00-12.00
א,ב,ג,ה16.00-19.00
ו9.00-12.00(מבוגרים)
דסגור

מי מחובר

יש לנו 25 אורחים מחוברים